Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Basri'nin son notu, lütfen okuyun..
Cuma Tem. 22, 2016 1:23 pm tarafından Basri

» Isınmış motorda yatak benzeri ses / Sanziman sesleri
Çarş. Mart 02, 2016 1:13 pm tarafından okan kara

» 1150 ADV için Ateşleme Bobini arıyorum.
Ptsi Ara. 14, 2015 1:54 pm tarafından GARAGEMOTO

» Ateşleme yok
Çarş. Ara. 03, 2014 1:56 pm tarafından GARAGEMOTO

» R 11XX Senkron Ayari..
Perş. Mayıs 29, 2014 11:01 pm tarafından mahirKISSAL

» yağ filtresi ve sökme aparatı
Salı Mart 11, 2014 4:51 pm tarafından nertug

» Basri'nin notu - Lütfen Okuyun...
Salı Mart 11, 2014 12:49 am tarafından nertug

» Selamlar
Çarş. Şub. 26, 2014 11:30 am tarafından alegöz

» Tork Anahtarı
Cuma Şub. 07, 2014 12:32 am tarafından nertug

» 2000 model r 850 gs calısmıyor!!
C.tesi Haz. 22, 2013 7:37 am tarafından hakan umit atalay

» GS 1100 Alıyorum ustalardan tavsiye istiyorum.
Perş. Nis. 25, 2013 9:19 am tarafından kadir tahsin

» Motorda Vuruntu var?????????
Perş. Nis. 25, 2013 9:09 am tarafından kadir tahsin

» BMW R1150R KESİNTİ PROBLEMİ
Çarş. Nis. 24, 2013 9:08 pm tarafından şamilkamçi

» şanzıman problemi,
Perş. Nis. 04, 2013 9:08 pm tarafından baybars8

» 95 gs 1100 2.vites problemi:(:(
Perş. Nis. 04, 2013 8:42 pm tarafından baybars8

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

atesleme bobini arızası...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

atesleme bobini arızası...

Mesaj tarafından gogo Bir Paz Kas. 01, 2009 12:50 pm

merhaba arkadaslar.
gecen hafta turkiyeden İran'a gittim motosikletim ile (r1100 gs 98 model). aklımca irandan feribot ile Dubai'ye gececek, oradan da calıstıgım Umman'a gececektim. aslında kilometreyi saymayaizmirden baslarsak yolun buyuk kısmını katetmiştim. Taki motor Tahran otobanın ortasında yagmur altında stop edene kadar. kenara cekip inceledimama baktım o sartlar altında duzeltebilecegim bi halta benzemiyor. (bir oncesi gun İrancell almıstım ama onu da kullanıma acamadılar bir turlu.) neyse gecen arabalardan birini durdurup polisi aramalarını rica ettim polise de yerimi tarif edip cekici gondermelerini. 2 saat kadar sonra cekici geldi, orada araba tamiri yapan bir atolyede daha iyi inceledim motoru bu arada da Basri Bey'e durumu anlatmak geldi aklıma. saolsun ilgilendi ve krank sensoru arızası olablicegini yazdı.
gerisi gercekten uzun bir hikaye ve yolculuk oldu benim icin ama Turkiye'yedeyim şimdi Adana'da.
Motoru Borusan'a bıraktım. onlarda bilgisayarlarına bagladılar ve sorunun atesleme bobininde oldugunu gormusler. istanbuldan siparis ettiler parcayı gelecek ve işallah duzelecek.
ancak soylediklerine gore krank sensorunde de bir arıza varsa eger bunu ancak atesleme bobinini taktıktan sonra ogrenebileceklermiş. burası kafamı karıstırdı ve sokup bakamazmısın dedim yok ancak parca gelince bilgisayara baglarız oyle olur dediler.
eger carsamba gunu krank sensorunde de bir arıza var derlerse bunun tamirini borusan yapmıyor orjinal parcayı getiriyormus o da hem cok pahalı hem de 2 hafta suruyormus Almanya'dan gelmesi.
dedigim gibi Adana'dayım şimdi ve burada kimseyi tanımıyorum. e motoru getir goturdu, borusan, otel derken para da suyunu cekiyo. eger krank sensorunde bir arıza var derlerse Adana'da kim yardımcı olur bana fikriniz varmı yani garajını kullanabilecegim bi yer ya da guvenebilecegim bir motor ustası var mı onerebileceginiz.
yardımcı olursanız cok sevinirim. saygılarımla...

gogo

Erkek

Geri: atesleme bobini arızası...

Mesaj tarafından CüneytKüçük Bir Paz Kas. 01, 2009 2:26 pm

gogo,beni ara.
CüneytKüçük

Erkek

Mesaj tarafından chef Bir Ptsi Kas. 02, 2009 10:46 am

banko krank sensorudur.Kendiniz halledebilirsiniz.Forumda resimli anlatımı mevcut.Eğer ki bobin arızası ise (zannetmiyorum) euromotoronics'de var fiyatı 79 $ http://www.euromotoelectrics.com/product_p/boigncoil-r978.htm .Ben geçen hafta 1 set buji kablosu istedim 1 haftada geldi. Geçmiş olsun kolay gelsin.

chef

Erkek

Mesaj tarafından gsg-9 Bir Salı Kas. 03, 2009 10:44 am

bobin bende var eğer sorun oysa hemen göndereyim.
tel:05349849944
gsg-9

Erkek

Mesaj tarafından gogo Bir Çarş. Kas. 04, 2009 10:07 am

arkadaslar cok tesekkur ederim size, motor halloldu, nihayet salı gecesi de cesme'ye evime vardım.
Adana'da Cuneyt Bey'in tavsiyesiyle Enver Usta'yla tanıstım pazartesi gunu, anlattım olanı biteni motoru borusandan alıp getirmemi soyledi oyle yaptım ben de. hic baska bi yeri kurcalamadı bile direk krank senorunu degiştirdi,(yenisini taktık) motor gumbur gumbur ilk marsta calıstı valla. Ertesi gun sabah 8 gibi de İzmir'e mars bastım. Oysa borusan ustune basa basa atesleme bobini alman lazım yoksa olmaz bu is diyerek yollamıstı beni. ne demeli adı ustunde işte BoruSan... (Bu arada Enver Usta, tanıyanlarınız vardır muhakkak şaka gibi valla elinde hallolmayacak BMW yok heralde, nerede kazalı BMW bulduysa almıs parca yapmıs, polis motorlarını ihale ile almıs parca yapmıs, ozellikle R80 parcası lazımsa elinde zibil gibi. Adana'ya yolunuz duserse tanısmanızı tavsiye ederim.)
motorun krank sensoru daha once de degismiş ama, ustunden cıkan da orjinal parcaydı, ustelik tertemiz gorunuyo ben de buna aldanıp sorunun baska biyerde olabilecegine inanmıstım.
Şimdi eski krank sensoru elimde bugun bir elektronikciye gosterip anlayacam derdi neymiş, yapabilirsem eger yedek olur elimde.
Kafamı kurcalayan tek birşey var şimdi. motorunu kullanmaya karda, yagmurda, camurda, derede, tepede acımayan biri olarak, ıslak gunlerde iki kere mi dusunmeliyim bu tecrubeyi hatırlayarak, ya da bu tip agrızaları nasıl ongorup onune gecebilirim.

tekrar tesekkur ederim ilgilendiginiz icin, zira kendi basıma kalsaydım Adana'da BoruSan bugun atesleme bobinini degistirecek motor yine de calısmayacak e ellerinde krank sensoru yok benim beklemye vaktim kalmamıs, bana Boru kadar.......
İnşallah hic gerek kalmasın ama ben de bigun sizden birine derman olabilirim umarım.
saygılarımla gokalp dincalp...

gogo

Erkek

Mesaj tarafından CüneytKüçük Bir Çarş. Kas. 04, 2009 4:17 pm

gogo,işini hallettigine sevindim,yollarda kar var demiştim umarım yolculugun esnasında çok sıkıntı yaratmamıştır. Smile
CüneytKüçük

Erkek

Mesaj tarafından gogo Bir Çarş. Kas. 04, 2009 5:11 pm

evet yolun bir kısmı karlıydı sahiden, ama yasadıgım onca rezillikten sonra hic koymadı valla kıyı kıyı geldim İzmir'e kadar.
Yardımınız icin tekrar tesekkur ederim Cuneyt Bey.

gogo

Erkek

Mesaj tarafından gezgin Bir Çarş. Ekim 27, 2010 3:16 pm

Geçmiş olsun, Adanadaki Enver ustanın telefonunu yazarmısınız,gerekli olabilir.Arızalı krank sensörünün tamiri mümkün.yedek yaparsınız.

gezgin

Erkek

Mesaj tarafından Basri Bir Çarş. Ekim 27, 2010 3:49 pm

gezgin demiş ki: Adanadaki Enver ustanın telefonunu yazarmısınız.

Ben vereyim,

0 532 667 45 25

Erkek

Mesaj tarafından gezgin Bir Çarş. Ekim 27, 2010 4:31 pm

Teşekkür ederim.

gezgin

Erkek

Mesaj tarafından Sponsored content

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön